Düğün AlışverişiSaç ve Kuaför

Gelin Saçı Önerileri

Gelinlerin kafasını en çok karıştıran konulardan bir tanesi de saçlarının ne şekilde olacağıdır. Hem modaya uygun hem de yüz tipinize uygun modelleri seçmek konusunda kararsız kalmışsanız eğer sizler için derlediğimiz modeller bir göz atalım.

1 – Doğal Saç Modelleri 

2019 gelin saçı stillerinde doğallık ön plana çıkıyor. Geçmiş yıllar da daha abartılı saçlar tercih edilirken, artık gelinler sadeliğe dönüyor. Tabi seçim yalnızca modaya göre değil tamamen sizin zevkinize göre olacaktır.

Düğün gününüzde su dalgası yaptırıp örgülerle taçlandırabilirsiniz. Örgü tercih etmezseniz yine bu yılın modası olan kuru çiçek taçlar veya zarif kristal taçlar tercih edebilirsiniz.

2 – Salaş Saç Modelleri 

2019 da sık tercih edilen stillerin başında salaş gelin başı modelleri geliyor. Saçlarınız hem daha hem de doğal görüntüsüyle çok hoşunuza gidecek! 🙂

3 – Örgü Saç Modelleri

Özellikle kır düğünlerinde vazgeçilmeyecek bir model. Açık saç modelinde arkaya kadar uzanan örgüler tercih edebileceğiniz gibi topuz modellerde de örgü kullanabilirsiniz.

4 – Ensede Topuz Modelleri 

Zarifliği ön planda tutmak isteyen bir gelinseniz eğer, tercihiniz ensede şık bir taçla kombinlenmiş topuz modeli olabilir.

Düğününüzde parlak görünümlü saçlara sahip olmak istiyorsanız bir iki ay öncesinde düzenli olarak saç maskeleri uygulayabilirsiniz.

5 – At Kuyruklu Gelin Saçı Modelleri

Zarif modellerden bir diğeri ise at kuyruğu modelidir. Özellikle sade olmak isteyen gelinlerimiz tercih edebilir. Nikah gününüz için de en uygun modellerden biridir.

Sırt dekoltesi olan gelinliklerde at kuyruğu modeli mükemmel görünüyor.

6 – Kısa Gelin Saçı Modelleri 

Saçlarım kısa diye üzülmeyin. Kısa saçlar da her modele ayak uydurabiliyor! 🙂 Üstelik daha kullanışlı ve pratik modeller.

Saçlarınıza bombe verdikten sonra çiçekli taçlarla zenginleştirebilirsiniz. Kırık maşa modelleri de kısa saçlara çok yakışıyor.

7 – Uzun Gelin Saç Modelleri 

Gösterişli olmak isteyenlerdenseniz uzun saçlarınızı açık bırakabilir veya bu yıl çok moda olan yarım toplu modelleri tercih edebilirsiniz.

Açık bıraktığınız saçları kır çiçeklerinden oluşan zarif taçlar veya minik kristal taşlı taçlarla süslemeyi unutmayın.

 

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

1 thought on “Gelin Saçı Önerileri”

  1. Geri bildirim: Damat Saçı Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close