Günübirlik TurlarHafta Sonu GezileriKamp ve MaceraTarihi, TuristikTatil

Doğa Severlerin Vazgeçilmez Durağı Düzce

Büyük şehirlere yakınlığı ve göz alıcı doğa güzelliğiyle Düzce ilimiz yoğun ilgi çekmektedir. Hititler döneminde kadar dayanıp, o dönemden tarihi kalıntılar barındıran Düzce doğa severler ve tarihi geziciler için uğrak yeri olmaktadır. Ayrıca doğa sporlarıyla ilgilenenler için de vazgeçilmez bir durak noktasıdır.

Düzce’de Gezilebilecek Yerler

  • Torkul Göleti ve Torkul Yaylası

Sonbahar aylarında sakin olmasından dolayı dinlenmek için ideal bir bölgedir. İçerisinde dilediğiniz yere kamp urup konaklama imkanı da vardır. Bu özelliğiyle özellikle yaz aylarında yoğun ilgi görmektedir. Eğer mevsiminde giderseniz dağ çileği toplayıp afiyetle yiyebilirsiniz. Sandal ile göle girebilirsiniz.

  • Akçakoca Ceneviz Kalesi

Cenevizliler tarafından yaptırılmış olup Akçakoca merkezine 4 kilometre uzaklıktadır. Günümüzde turizme kazandırılıp turistik alan olarak kullanılmaktadır. Osmanlı zamanında onarıldığı da söylenmektedir. Ayrıca içerisinde bir de sarnıç bulunmaktadır.

  • Samandere Şelalesi

Samandere Şelalesi ,koruma altına alınmış olup tabiat anıtı olarak nitelendirilmiştir. Adını içerisinde bulunduğu köy olan Samandere  köyünden almıştır. etrafı zengin bir bitki örtüsüne sahiptir ve yeşil alanlar, piknik alanları dinlenme alanları bulunmaktadır. İl merkezine 25 kilometre uzaklıktadır.

  • Güzeldere Şelalesi

2010 yılının başlarında Tabiat Parkı olarak nitelendirilmiştir. Adını içerisinde bulunduğu Güzeldere köyünden almaktadır. Bıçkı deresi üzerinde bulunup yüksekliği yaklaşık olarak 120 metredir. Düzce’nin Gölkaya ilçesinde bulunmaktadır. Etrafında yeşil alanlar, piknik alanları dinlenme alanları, yürüyüş alanları, Kayın ve Gürgen ağaçları bulunmaktadır.

  • Melen Çayı

Su sporu severleri için vazgeçilmez alanlarından birisidir. Birçok göl ve derenin katılmasıyla oluşan çay, son olarak karadeniz’e dökülüp yolculuğunu tamamlamaktadır.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

1 thought on “Doğa Severlerin Vazgeçilmez Durağı Düzce”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close