Mekan ÖnerileriTarihi, Turistik

Eskişehir’de Gezilecek Yerler (3.bölüm)

Sazova Parkı

Ulaşımın kolay olduğu Sazova Parkı, Eskişehir’de en popüler mekanlar arasında. Konumu bakımından Eskişehir – Kütahya yolu üzerinde yer alıyor. Ailecek gezilebilecek ve çocuklar için çok eğlenceli vakit geçirebilecekleri olan parkta, Masal şatosu, korsan gemisi, sualtı dünyası, uzay evi, bilim kültür merkezi gibi birçok yer parkın içinde bulunmakta. Tüm gününüzü parkın içinde eğlenceli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Kentpark

Eskişehir Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin karşısında bulunan Kentpark, şehrin en çok ziyaret edilen mekanları arasında yer alıyor. Kentpark’ın hemen yanında bulunan Porsuk Çayı manzaranın güzelliğini artırıyor. Türkiye’de insanlar tarafından bilinmesinin nedeni ise Türkiye’nin ilk yapay plajının yer almasından kaynaklanıyor.

Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Şehrin diğer bir tarihi ve turistik noktası olan Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Odun pazarı bölgesinde yer almaktadır. Eskiden han olarak kullanılmakta olan çarşı günümüzde başarılı restorasyonlarla el sanatları olarak hizmet veriyor. İki katlı olan bu çarşı da sevdiklerine yöresel eşyalar başta olmakla beraber birçok hediyelik eşya satın alabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close