Moda, GüzellikSaç ve Makyaj

Saç Kurutma Makinesi Kullanırken Yapılan Hatalar

Vücudumuzda neredeyse en çok vakit harcadığımız yer saçlarımızdır. Saçlar çoğu insan için çok önemli bir etken olup herhangi bir hatada çok üzülebileceğimiz hasarlar meydana gelebilir.

  • Saçı sadece sıcak havayla kurutmak

En büyük hatalardan birisidir. Saçınızı kuruturken soğuk hava özelliğini kullanmak saçınızın nemli kalmasını sağlar. Bu da saçınıza daha kolay şekil vermenize yardımcı olur.

  • Makineyi kafaya çok yakın tutmak

Saçınızı daha erken kurutmak için makineyi kafanıza çok yakın tutmak çok iyi bir çözüm olmayacaktır. Saçlarınız kırılabilir veya yanabilir. Tavsiye ettiğimiz kurutma mesafesi yaklaşık 30 cm’dir.

  • Kurutur kurutmaz dışarı çıkmak

Saçlarınızı kuruttuktan sonra belli bir süre evde kalmanız gerekecektir. Ani sıcaklık değişimi saçlarınızın kabarmasına ve derinize zarara sebep olacaktır.

  • En yüksek sıcaklıkta kurutmak

Neredeyse yapılan büyük hatalardan biridir.Saçınıza büyük hasarlar verebilecek bu yöntem saçlarınızı inceltir ve kolay kırılmasına sebep olabilir.Yüksek sıcaklığı sadece özel durumlarda kullanmanızı öneririz

  • Makineyi yanlış şekilde tutmak

Biraz alışkanlıklarımızı değiştirelim ve saç kurutma makinesini kalem tuttuğumuz elimizle kullanmaktan vazgeçelim.Çünkü kalem tuttuğum el ile saçımıza daha düzenli bir şekilde şekil verebiliriz.

  • Makinemizi temizlememek

Saç kurutma makinemizde oluşan kirler direk çalıştırdığımız anda saçlarımıza doğru harekete geçecektir.Saçlar ıslak olduğu zaman kirlere daha çabuk yapışabilir.Bu yüzden saç kurutma makinenizi temizlemek oldukça önemlidir

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

1 thought on “Saç Kurutma Makinesi Kullanırken Yapılan Hatalar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close