Moda, Güzellik

Cildinizi Yenileyecek Kükürt Sabunu

  • Kimyasal olmadan kullanabileceğiniz doğal olan kükürt hakkında nasıl kullanılır ne gibi yararları var, nereden alınır gibi bilgileri paylaşacağız. Kullanım alanı genellikle bakım ve güzellik alanında değerlendirilen ve pek çok alanda da kullanılan sarı renkli yanıcı ve patlayıcı özelliği bulunan kükürt sabunu kükürt maddesinden elde edilir. Türkiye’nin bazı illerinde kükürt yatakları bulunur ve işleme tesisleri de vardır. Kükürt sabununun sağlıkta da kullanıldığını ve pek çok faydası olduğu bilinmektedir.

  • Kükürt sabununun yararları genellikle cilt bakımına yöneliktir. Temizleyici özelliği bulunan kükürt sabununun yararları şunlardır; cildi temizler ve gözeneklerin açılmasına yardımcı olur, cildin daha pürüzsüz ve güzel görünümüne kavuşmasını sağlar, sivilce oluşumunu önler ve ciltte oluşan yağ tabakasını temizler, cildi temizleme özelliği nedeniyle siyah noktaların giderilmesine katkı sağlar, egzama sedef ve uyuz gibi cilt hastalıklarına iyi gelir, hem anti bakteriyel özelliği hem de temizleme özelliği sayesinde sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar, düzenli kullanımda saç ve cildin yağ dengesini dengede tutmasını sağlar, saç derisine kükürt sabunun direkt etki ettiği ve deriyi temizlediği bilinir, düzenli kullanımda kükürt sabununun kepek sorununa iyi gelir, yaz aylarında terleme sorununa çözüm olur.

  • Kükürt sabununun kullanım şekli günde 2 defa önerilir. Kükürt sabunun kullanmadan önce cildinizi hafif nemlendirin ve kükürt sabunun köpürterek cildinize uygulayın. Uygun miktarda sürülen kükürt sabununu cildinize hafif şekilde masaj yapın. 2 – 3 dakika sonra iyice durulayın.
Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

1 thought on “Cildinizi Yenileyecek Kükürt Sabunu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close