Moda, GüzellikSaç ve Makyaj

Doğal Görünümlü Makyaj

  • Son yıllarda özellikle doğal makyaj daha doğal görüntü oluşturmak için uygulanacak makyaj seçenekleri arasında yer almaktadır. Pürüzsüz ve doğal bir cilde sahip olabilmek için yapmanız gerekleri dimension yazımızda açıklayarak yardımcı olmaya çalışacağız. Doğru tekniklerin kullanılması sade olduğu kadar pürüzsüz bir şekilde makyajın uygulanmasını sağlamaktadır.

Doğru Renk Tercihi

  • Makyaj yaparken kullanılacak olan ürünlerde özellikle renk seçimi son derece önemlidir. Doğal görünmesini sağlamak istediğinizde cilt renginize yakın tonları tercih etmeniz gerekir. Bu sayede uygulama sonrasında daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Cilde Uygun Fondöten Kullanımı

  • Doğal ve yokmuş gibi makyaj görünümünü elde etmek için aslında o kadar da uğraşmaya gerek yok. Cildinizi daha pürüzsüz göstermek ve cilt tonuna uygun olmasını istediğinizde özellikle fondöten seçiminiz son derece önemlidir. BB krem kullanımı ya da ince şekilde uygulanacak olan fondöten sayesinde cildinizin daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ruj Kullanımı

  • Ruj sürmek kolay gibi görünse de makyajın en önemli aksesuarlarından biridir. Doğal bir görünüme sahip olmak isteyeler için rujdan daha doğal bir tercih olamaz. Dudakları bakımlı göstermeniz hem de doğal görünmesini sağlamanız gerekir. Haftada en az bir kere peeling uygulamak gerekir. Doğal bir görüntü olması için ruj seçiminde pembe ve tonlarını tercih edilmesi ya da dudak rengine ykın bir renk tercih etmeniz gerekli. İyi bir ruj görünümü istersiniz ruj sürmeden önce dudaklarınızı iyice nemlendirmelisiniz.

Allık Kullanımı

  • Yanaklarınızın doğal görünmesini sağlamak için krem ya da likit şeklinde hazır olan allıkları tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz allığın ton rengi doğru şekilde seçilmiş olmalı. Doğal görünmesi için cilt renginize uygun tercih yapmalısınız.

Maskara Kullanımı

  • Kirpiklerinize hacim vermek için maskara kullanabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close