Kış TatilleriTatil

Türkiye’nin En İyi Kış Tatil Önerileri

Yaz aylarında çoğumuz tatil yapmayı çok severiz fakat sıcak sevmeyenler için durum tam tersi haline gelebiliyor. Kış aylarında boş zamanınızda ailenizi,sevdiklerinizi yanınıza alıp çok eğlenceli vakit geçirebilecek en iyi kış tatil önerilerini sizlere derledik. Bakbunasil.com ekibi olarak sizlere iyi tatiller dileriz.

Uludağ Otelleri

Kış turizminde Türkiye’nin en gözde yerlerinden birisi olan Uludağ sizleri konuk olarak ağırlamaya devam ediyor. Değişen derecede kayak pistlerine sahip olan Uludağ,doğal güzelliği ve milli parkı sayesinde sizlerin vücudunuzu soğuturken içlerinizi ısıtıyor. Ünlü sanatçıların sahne aldığı konserlere gidebilir, yarışmalar ve barbekü partileriyle unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz.

Palandöken Otelleri

Erzurum’un gözde beldesi ve karlarla kaplanan Palandöken kış sezonunda en uzun tatil sezonunun geçtiği yerdir. 12 ayın 6 ayı kar ile kaplı olan Palandöken yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çok çekiyor.Ekim ayının sonundan itibaren Nisan ayına kadar devam eden kar sezonu, toplam 28 kilometreyi bulan pistleriyle Palandöken kar tatili yapacakların ilk tercihlerinden. Buraya gelmişken zirvelerden indiğiniz anlarda Erzurum Ulu Camii, Üç Kümbetler ve Çifte Minareli Medrese’yi de gezebilir, Palandöken’e özel yöresel yemekleri de tadabilirsiniz.

Erciyes Otelleri

İç Anadolu bölgesinin en yüksek dağı olanan Erciyes , Kayseri il sınırlarında bulunur. Bulunduğu bölgenin  en önemli turizm noktasıdır.Burada kayak dışında Gereme Harabelerini, Kültepe Ören Yeri’ni de gezerek geçmiş kültürlerin izini sürebilirsiniz. Eve dönerken de Kayseri’ye özgü pastırma ve sucuk da satın alabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close